Živý Zlín nově na zlínském zámku

Živý Zlín – kulturní agentura, jak je nově celý název organizační složky města, má od července své sídlo na zlínském zámku. Posiluje realizační tým a rozšíří svou kulturní činnost i edukační aktivity.

Živý Zlín zaplnil v posledních letech ulice, náměstí i park Komenského akcemi, přizval ke spolupráci téměř dvě desítky dalších pořadatelů a spolupracuje dnes s padesátkou organizací ve městě. Mohli jste během sezóny navštívit kolem sedmdesáti akcí ve veřejném prostoru města od prorodinných událostí, přes koncerty, divadla až po akce objevující poklady zlínské architektury, či nabízející zapojení sportovcům.

NOVINKY

Akce, na které jsme si zvykli, jako jsou koncerty pouličních muzikantů, Sousedské besedování, Žijeme středověkem, Živé hudební neděle, workshopy pro děti a mnohé další doplní akce na zlínském zámku a v jeho okolí. Kromě rozšíření kulturní stopy ve městě Živý Zlín plánuje i edukační aktivity. Ty by, mimo jiné, měly upozornit i na historicky cennou budovu zámku s číslem popisným 1, která připomíná předbaťovskou éru krajského města.

V létě tak čekejte například cembalový koncert při svíčkách, netradiční divadelní představení, koncerty či letní zážitková odpoledne pro děti. Tradičně je každá letní neděle před zámkem věnovaná hudbě. Program nabídne skvělé hudební kapely jako je Heda Peňová, Žlutá ponorka, Sunday Session, či Babička Admirál – žánrově se rozptýlí od jazzu, přes funky, pop, bluegrass až po rock.

Nově je kancelář Živého Zlína také poradenským centrem pro pořadatele, kteří touží uskutečnit akci ve městě a potřebují zjistit jak na to. Zároveň se sem mohou obracet zájemci o pořádání kulturních akcí na zámku.

Akce zdarma pro širokou veřejnost prostřednictvím Živého Zlína podporuje město Zlín ze svého rozpočtu v plném rozsahu. Na předchozí aktivity projekt, který je teď novou organizační složkou města s názvem Živý Zlín – kulturní agentura, naváže a posílí realizační tým i aktivity.

Před osmi lety vznikl na zlínské radnici projekt Živé náměstí, později se přejmenoval na Živé (nejen) náměstí a nakonec na Živý Zlín. Projekt totiž rostl a získával na oblibě. Vznikl za účelem oživovat veřejný prostor ve městě, rozvířit pouliční umění i kulturu v tehdy nově zrekonstruovaném parku Komenského. Před pěti lety se ho jako garant chopilo Městské divadlo Zlín.

Hudební neděle před zlínským zámkem / vždy od 16.30

5. 7. Heda Pěňová (tak trochu šanson) 12. 7. Babička Admirál ( funk, pop) 19. 7. Jazz book (jazz) 26. 7. Žlutá ponorka (acoustic rock) 2. 8. Blueland SK (blegrass) 9. 8. Sunday Session (funk, roc, pop) 16.8. Cestující Hudba (rock, pop) 23. 8. Srpnový svátek hudby

29. 7. DĚTSKÉ ODPOLEDNE /16.00 / zámek a okolí

30. 7. DIVADLO Kjógen /19.00 / nádvoří zámku

2. 8. Živá hudební neděle: BLUELAND (SK) /16.30 / před zámkem

2. 8. Procházka Potkej Zlín – ZAM – Nebaťovský Zlín / 14.00

5. 8. DĚTSKÉ ODPOLEDNE /16.00 / zámek a okolí

7. 8. Divadlo a dílna pro děti, ZVĚŘINEC / 16.00 / zámek

8. 8. SWING večer NA ZÁMKU / 19.00

9. 8. Živá hudební neděle: SUNDAY SESSION /16.30 / před zámkem

12. 8. Cirkusové odpoledne /16.00 / zámek a okolí

16. 8. Živá hudební neděle: CESTUJÍCÍ HUDBA /16.30 / před zámkem

23. 8. Živá hudební neděle & srpnový SVÁTEK HUDBY /16.30 / před zámkem

23. KOLOBĚŽKOVÝ BIATLON

25. 8. Rozloučení s létem, rodinná zážitková akce, Unie Kompas / Sad Svobody

29. 8. GALLERY TOUR / tour po zlínských galeriích / 14 – 21.00/

30. 8. Procházka Potkej Zlín – ZAM – Lesní hřbitov

2. 9. DĚTSKÉ ODPOLEDNE ( divadlo: Truhlík a Truhlička, Muzihrátky) /16.00 / zámek a okolí

Připravujeme: 13. 9. Sousedské besedování / 19. 9. Žijeme středověkem / 25. 9. Lampioný průvod a ohňová show

Živý Zlín © 2020