Svatomartinské slavnosti a jubilejní průvod svatých Martínků městem

Oslava vína a tradic se tentokrát uskuteční ve zcela jiném formátu 14. listopadu v okolí zámku Zlín, od 10 do 20hodiny.

Zlínské svatomartinské slavnosti nabídnou skvělý program. Svatý Martin (Marek Příkazký) s moderátorem Pavlem Vackem před zlínským zámkem přivítají Haraficu, Tomáše Kočka s orchestrem nebo vyhlášené místní muziky jako jsou Kašava nebo Denica. Po desáté hodině se můžete těšit na již tradiční a letos navíc jubilejní 20. ročník Průvodu Martínků v čele s Martinem na bílém koni, který připravuje Základní umělecká škola Zlín se svými žáky. Průvod vyjde od zámku, na náměstí Míru a do parku Komenského, odkud zamíří zpět do Sadu Svobody. Tady jej přivítá primátor Zlína, pan Jiří Korec. Ten následně symbolicky v 11:11hod otevře svatomartinské víno a zahájí tím slavnosti.

V Sadu Svobody budou rozmístěny FoodTrucky se stylovou nabídkou menu a vinaři se svou nabídnou vín. Pro děti je připraveno tvoření a doprovodný program doplňuje stánková prodejní prezentace lidových řemesel a tradičních a regionálních výrobků.

Na akci si můžete přinést vlastní degustační skleničky, či zakoupit si pro vlastní potřebu přímo na místě. Slavnosti navíc nesou kromě tradice spojené s dnešní moderní dobou i stránku solidarity, budete moci podpořit zakoupením ručně vyráběného mýdélka klienty Naděje Zlín.

Akci pořádá město Zlín, program připravila kulturní agentura Živý Zlín. Uskutečnění akce může být ovlivněno aktuálním nařízením vlády. Změna programu je vyhrazena. Sledujte: www.zlin.eu a www.zivy-zlin.cz 

Živý Zlín © 2020