Malé ohlédnutí za rokem 2020

S příchodem nového roku se ohlížíme za tím uplynulým. I přes složitou celospolečenskou situaci se nám podařilo uspořádat na 30 akcí ve veřejném prostoru a přivedli jsme k životu cyklus Kultura na netu. Živý Zlín získal svůj nový domov na zámku Zlín.

Projekt KULTURA NA NETU na podporu zlínské kultury by reakcí na jarní uzávěru. Krátká videa divákům ukázala zázemí míst jako je Městské divadlo Zlín, Zimní stadion, Filmové ateliéry. Uspořádali jsme také několik online koncertů, které měly u diváků krásný ohlas. Během letních měsíců jsme se všichni trochu nadechli a mohli se potkávat v parku Komenského, sadu Svobody, nebo na našem novém působišti, kterým je od července 2020 zámek Zlín. S podzimem se opět kultura z veřejného prostoru přesunula do virtuálního prostředí a přišel na řadu další cyklus KULTURY NA NETU. S kamerou jsme tentokrát navštívili zajímavé zlínské galerie, Velké kino, nahlédli jsem současným zlínským ševcům pod ruce, zašli do nahrávacího studia, prošli se budovou radnice a naším městem. Na podporu uzavřených zlínských klubů pak proběhlo několik streamovaných koncertů, které v prosinci uzavřela vánočním koncertem výborná cimbálová muzika Harafica.

Reprízy všech krátkých filmů z cyklu KULTURA NA NETU najdete na našem webu www.zivy-zlin.cz, na facebooku ŽZ a Youtube kanálu ŽZ. Tam si také můžete pustit všechny záznamy koncertů.

Živý Zlín © 2021