17. 11., Náměstí Míru, rektorát UTB

 

Nezapomínáme!

Přijďte si připomenout stěžejní okamžiky naší historie. Pojďme společně uctít památku obětem, které přinesly svobodu a demokracii.

17. listopad 1939 a 1989

Své síly ve Zlíně spojilo několik institucí a připravilo program, který má být důstojnou vzpomínkou na minulost. Centrem města projde průvod, začátek je u rektorátu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Cílem průvodu je náměstí Míru ve Zlíně, kde bude následovat program. Bude možné vzdát hold obětem zapálením svíčky. Na pódiu se představí několik řečníků – vystoupí primátor Zlína, rektor zlínské univerzity, prezident Studentské unie UTB Patrik Dohnal, Tomáš Pasterný ze Zlínské křižovatky a hosté. Programem provází ředitel MDZ Petr Michálek. Na pódiu se o hudební část podvečera postará seskupení Sunday Session.

16:00 – sraz před rektorátem UTB
16:30 – průvod městem na náměstí Míru od UTB s cílem náměstí Míru
17:00 – program na náměstí

Akci pořádá Město Zlín v rámci projektu Živý Zlín ve spolupráci se Studentskou unií UTB a Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, Městským divadlem Zlín, Hudebním kutlochem, Zlínskou křižovatkou, Festivalem svobody

  • 17. listopadu 1939 Hitler nařídil potlačit studentské demonstrace vojenskou silou.

  • 17. listopadu 1989 byla v Praze násilně rozehnána pokojná demonstrace studentstva. Tento krok byl začátkem převratu a tzv. Sametové revoluce, která vedla k pádu komunistického režimu.