7. 4., Zlínský zámek

Cestování, poznávání cizích kultur, vaření, tanec, příběhy – to vše najdete na festivalu Culturea, který již po šesté vznikne díky studentům Fakulty multimediálních komunikací. Letos vám přiblížíme Norsko a Nepál a to v sobotu 7. dubna 2018 od 10:00 do 22:00 v prostorách Zlínského zámku.

V jediném dni tak můžete ochutnat nepálský kořeněný čaj či nepálské tradiční jídlo, upéct si norskou vafli, podívat se na živou rekonstrukci vikingského ležení či si poslechnout vyprávění cestovatelů i místních. Těšit se můžete na Martina Čecha, kameramana, dokumentaristu a držitele Českého lva, nebo na Michaela Stanovského – kudrnova průvodce, cestovatele a novináře. Tomáš Beránek, předseda spolku Namaste Nepál, bude vyprávět o aktuální situaci v této zemi. Jako doprovodný program si budete moct poslechnout zážitky zlínských cestovatelů či se naučit tance z různých koutů světa.

Zajímá vás, kdo vystoupal všech 14 osmitisícovek, kde „bydlí“ Buddha, nebo proč se říká Norský Král, nikoliv Král Norska? Odpovědi na tyto otázky můžete sledovat na Facebooku festivalu a pokud se chcete přesvědčit na vlastní oči, přijďte 7. dubna do Zlínského zámku, připraven bude bohatý program pro celou rodinu. Poznat dvě země za jeden den, a navíc bez letenky? To je přeci nabídka, která se neodmítá!