29. září ve 12 hodin, Novesta – Sportovní hala Zlín

V neděli 29. září v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50. Zázemí závodu vyroste pod Sportovní halou Novesta a závodníci se vydají do lesů nad Zlínem až k Hradu Malenovice a při cestě zpátky vystoupají k Majáku na Tlusté hoře. Delší trasa se jede na tři okruhy, měří celkem 42 km a má převýšení 1050 metrů. Méně náročnou variantou závodu je trasa dlouhá 15 km s převýšením 380 metrů, kterou zvládne zajet opravdu každý.

Kdo se vloni účastnil ví, že tam panovala opravdu bouřlivá atmosféra. Zlínská 50 je především pro rekreační závodníky, sportovní amatérské nadšence a tak jsme jejich hlasy rádi zohlednili, vyslyšeli názory a zachovali trasu z roku 2018.

Jak se už stalo tradicí, přivítáme ve Zlíně i špičkové české závodníky a reprezentanty. Minulé ročníky ovládl Martin Stošek, který je letos nejlepším českým maratóncem. Letos se mu podařilo vyhrát Mistrovství republiky v Mostě, přidal vítězství na závodě Světové série UCI v Dolomitech, Elbě a Malevilu. Vyhrál také nedaleký Šela maratón v Lipníku n. Bečvou. Ikonou Zlínské 50 je i veleúspúspěšná stálice českého MTB Jana Pichlíková, několikanásobná mistryně české republiky a reprezentantka. Zlínské 50 se taktéž účastnil Honza Škarnitzl účastník olympiád v Londýně a Riu de Janeiru, pravidelný účastník světových pohárů, mistrovství světa a několikanásobný mistr republiky.

Samozřejmostí bude také doprovodný program. Těšit se můžete na bikovou školu techniky pod vedením závodníků Amenity Extremsport Zlín, nebo také hudební koncert.

Zlínská 50 má tendenci stát se rodinným pohodovým závodem na konci sezony, kde se na jedné startovní čáře potkají jak profesionální jezdci, tak nadšení amatérští sportovci, kteří se porovnají na jedné nenáročné trase.