Živý Zlín

Živý Zlín – kulturní agentura, jak celý název organizační složky města zní, má od července 2020 své sídlo na zlínském zámku. Agentura pořádá kulturní akce ve veřejném prostoru města a na zámku, připravuje edukační aktivity. Poskytuje poradenství a konzultace pořadatelům a také zprostředkovává pronájmy prostor zámku. 

Živý Zlín dává možnost komunitám, nadšencům a jednotlivcům zapojit se pořadatelsky do aktivit agentury a ovlivňovat tak dění v krajském městě.

Živý Zlín zaplnil v posledních letech ulice, náměstí i park Komenského akcemi, přizval ke spolupráci téměř dvě desítky dalších pořadatelů a spolupracuje dnes s padesátkou organizací ve městě.

Živý Zlín připravuje v průběhu roku téměř 70 akcí na různých místech města. Nabízí startovací platformu pro místní začínající hudebníky, setkávání komunit, připravuje série koncertů, sportovní akce, akce pro rodiny – lampionový průvod, Sousedské besedování, Pohádkování i komorní koncerty v parku. Z části projekt tvoří svými akcemi externí pořadatelé, kteří získali finanční podporou z rozpočtu Živého Zlína.

Projekt Živý Zlín začínal pod názvy Živé náměstí a Živé nejen náměstí. Byl založen v roce 2014, jeho cílem je aktivovat Zlín a smysluplně oživit veřejný prostor. Do konce června 2020 byl jeho program garantován Městským divadlem Zlín, od července funguje jako Živý Zlín – kulturní agentura, kterou zřizuje statutární město Zlín jako organizační složku.