Živý Zlín si hraje s veřejným prostorem města

Přidáno: 9.3.2017

umění – zábava – happeningy – sport – poznání

Dějištěm veškerých aktivit projektu Živý Zlín jsou veřejná prostranství. Akce jsou zdarma a nabízí pestrou přehlídku událostí. Čtvrtý ročník projektu jich přinese přes čtyřicet, navíc díky výzvám projektu se aktéry stanou i sami obyvatelé Zlína, prostor dostanou i jimi navržené akce.

Barevná nabídka akcí – známé, ale ještě lepší i nové
Část akcí, které jsou projektem Živý Zlín financovány, vzešla od jednotlivých pořadatelů, kteří se do výběrového řízení přihlásili a uspěli. Jsou mezi nimi osvědčené události jako je Dýňobraní, Velikonoce v parku, či Kloboukový den. Jedním z cílů projektu je stávající akce posouvat tak, aby se těšily stále velké popularitě.
Letos se do akcí Živého Zlína začlení se svými nápady i noví pořadatelé, díky kterým budete mít například možnost pravidelně a zdarma navštěvovat letní kino v centru města, přidá se série nedělních koncertů různorodých zlínských hudebních seskupení, Zlín zažije velmi kreativní Zlín slow restart fashion, nebo jednorázovou vizuální proměnu parku Komenského na magické místo.

Živý Zlín sám je iniciátorem řady událostí. Brzy se mohou zdejší nadějní muzikanti těšit na další ročník Festivalu pouličních muzikantů: Ukaž co umíš!, hlásit se budou moci v dubnu.
Podél romantické Dřevnice na prahu podzimu opět vyrazí lampionový průvod, který slibuje překvapení.
Letos realizátoři Živého Zlína přichází s několika novými projekty, které budou interaktivní a zapojí řadu organizací a spolků, i jednotlivců působících ve Zlíně: „Snažíme se myslet na všechny, kteří ve Zlíně žijí. Mimo happeningy a workshopy připravujeme i projekt s názvem Živý podnik – vždy na jeden den vznikne mobilní zázemí pro setkání se street artovým uměním, nebo třeba výměnu knih a učebnic. Prostor, kde zažijete Slam poetry. Point, kde se budete moci setkat s cizinci žijícími ve Zlíně a rozprávět anglicky. Nabídneme ale také zážitky – budete si moci vyzkoušet zahrát na některý hudební nástroj, či zacvičit jógu.“

Zapojit se může každý
Díky výzvám Živého Zlína se mají lidé možnost zapojit i do organizace akcí a nebo se mohou stát součástí některé z nich. Zajímavou událostí proto bude připravovaný Sousedský festival, který vytvoří samotní obyvatelé města tím, co rádi dělají, tvoří, nebo umí.

Projekt Živý Zlín, známý v předchozích letech jako „Živé náměstí“ a „Živé (nejen) náměstí“ v roce 2017 běží už čtvrtým rokem. Nabízí veřejnosti možnost setkávat se při kulturních, sportovních a společenských akcích pořádaných na veřejných místech města zdarma. Obyvatelé Zlína mohou být součástí jednotlivých projektů aktivně, podílet se na realizaci, či být samotnými aktéry.
Garantem programu je opět Městské divadlo Zlín ve spolupráci se statutárním městem Zlín. Živý Zlín spolupracuje s řadou pořadatelů, jednotlivců i organizací ve městě a je iniciátorem akcí, projektů i výzev.